Напередодні Всесвітнього дня психічного здоров’я в КП «Обласна психіатрична лікарня» проведено робочу зустріч з завідувачем відділом промоції здорового способу життя КП «Волинський обласний центр громадського здоров’я» Сергієм Левчуком.
Зауважувалося на тому, що вже котрий рік поспіль Україна займає перше місце за кількістю психічних розладів у Європі – майже 2 мільйони українців щороку стають пацієнтами психіатричних лікарень. За оцінками фахівців, від різноманітних психічних розладів страждає кожен третій українець.
Станом на 01.01.20 року під наглядом в психіатрів Волинської області перебуває 25 504 пацієнта, з них 2879 дітей, вперше звернулись з приводу захворювання і взяті під нагляд 1402 особи, з них 401 дитина. В психіатричних стаціонарах області проліковано 4782 людини, з них 224 дитини. Додаткова інформація тут: http://vopl1.lutsk.in.ua/
Все частіше ми стикаємося з проблемами погіршення психічного здоров’я, а особливо під час пандемії. Переживання та постійні стресові виклики впливають на нашу психіку. Ізоляція і брак живого спілкування, страх за своїх близьких та друзів посилюють тривогу. Це впливає на функціонування організму та призводить до порушення психічного здоров’я. Тому виникає питання – як в умовах карантину ми можемо вберегти психічне здоров’я?
Експерти дали прості рекомендації, які допоможуть справлятись з викликами сьогодення:
Зберігати спокій в умовах ізоляції та невизначеності є не просто, проте зміна кута погляду на проблему та дотримання перелічених рекомендацій може стати кроком до зміни та зміцнення психічного здоров’я.
Завідувач відділу промоції здорового способу життя Волинського обласного центру громадського здоров`я Сергій Левчук ознайомив радіослухачів в ефірі «Українського радіо – Луцьк» про психічне здоров`я
За даними ВООЗ, близько 450 мільйонів жителів планети страждають психічними захворюваннями, перелік яких зростає з кожним роком. Цього року темою Всесвітнього дня психічного здоров’я є профілактика самогубств. Як зазначають у ВООЗ, щороку понад 800 тис. людей вмирають в результаті самогубства. Це один випадок смерті кожні 40 секунд.
“Профілактика починається зі знання і розуміння перших ознак і симптомів психічних захворювань. Батьки і вчителі можуть сприяти формуванню у дітей та підлітків життєвих навичок, необхідних для подолання повсякденних труднощів удома і в школі. Також доцільно організовувати, поліпшувати або розширювати спеціальну підготовку працівників охорони здоров’я щодо виявлення і ведення психічних розладів”- розповів лікар.