31 січня напередодні Всесвітнього дня боротьби проти раку проведено прес-конференцію під гаслом ” Онкопатологія. Перемогти і попередити”.
В Україні ця тема надзвичайно актуальна, адже за статистикою щогодини від раку помирає 10 людей, кожен п’ятдесятий українець страждає від онкологічних захворювань. Ризик захворіти на рак впродовж життя в Україні має кожен 3-4 чоловік та кожна 5-6 жінка. Проте рак – не завжди вирок, кожен другий випадок захворювання можна попередити і навіть вилікувати. Необхідно лише регулярно проходити обстеження, навіть коли людина почуваєтеся добре, оскільки онкозахворювання, виявлене на ранніх стадіях – гарантує одужання.
Щорічно в Україні обліковується 148-150 тис. онкологічних хворих з вперше діагностоватим раком, на обліку перебуває більше 1 млн. пацієнтів з онкологічним захворюванням; в області за 2019рік зареєстровано 2836 випадків у вперше діагностованого раку, на кінець 2019р перебувало на обліку 23516 осіб зі злоякісним новоутворенням, від злоякісних пухлин померло за минулий рік – 1496 онкохворих.
Директор КП «Волинський обласний медичний центр онкології» Волинської обласної ради Юрій Малімон розповів про п’ятірку найпоширеніших захворювань всього населення Волинської області за 2019 рік, а саме: немеланомні злоякісні новоутворення шкіри, злоякісні новоутворення молочної залози, легень, прямої кишки, ректосигмоїдного з’єднання і ануса, шлунку.
Запрошені на прес-конференцію завідувачі відділень : Володимир Федорчук, Віталій Супрунець, Жанна Старомінська, Тетяна Ткачук, Ігор Чоплак прозвітували про роботу у своїх відділеннях.
Звернули увагу на те, що слід приділити увагу так званим візуальним локалізаціям раку (рак щитовидної залози, грудної залози, шийки матки, нижньо ампулярного відділу прямої кишки, порожнини рота, шкіри, зовнішніх чоловічих та жіночих статевих органів). Для виявлення даних захворювань першочергову роль відіграють повноцінні онкопрофілактичні огляди та турбота пацієнта про своє здоров’я.
Одними із найпоширеніших захворювань серед чоловічого населення входять: злоякісні новоутворення легень, передміхурової залози, не меланомні злоякісні новоутворення шкіри, рак шлунка, норок .
Серед вперше захворілих жінок на першому місці рак грудної залози – 287 випадків (19,5% від всіх вперше захворілих жінок). Наступні рангові місця посідають не меланомні злоякісні новоутворення шкіри, рак тіла матки злоякісні новоутворення яєчників, прямої кишки, ректосигмоїдного з’єднання і ануса.
На жаль, пізня діагностика раку (ІІІ+ІУ стадія) порожнини рота становить – 46,7%, шийки матки -20,5%, грудної залози -18,8%, щитовидної залози- 14,3%.
Успіх лікування злоякісних пухлин залежить саме від стадії на якій виявлено хворобу. Відомо, що 90 відсотків пацієнтів, у яких рак діагностовано в І-й стадії живуть після лікування 10 і більше років.
Здоровий спосіб життя, вчасне проходження онкопрофоглядів – запорука довголіття.
За 2019р. в консультативно- діагностичній поліклініці онкоцентру прийнято 38 807 пацієнтів, проліковано більше 7 тис. хворих, проведено понад 5,6 тис оперативних втручань.