Згідно з даними Волинського медичного центру терапії залежностей (раніше – Волинський обласний наркологічний диспансер), всього в області налічується 1400 наркозалежних. Серед них, переважно, споживачі опіоїдів (75 %), решта 25% – канабіоїдів, стимуляторів та декількох наркотиків одночасно. 94% з усіх споживачів – чоловіки, 50% – молодь віком від 18 до 35 років. 25% від усіх зареєстрованих споживачів наркотиків – жителі м. Луцька.
Однак статистика не відображає реальної картини, адже частина наркозалежних лікуються анонімно або ж не звертаються за лікуванням.
🔻«Лідерами» за поширеністю наркотичної залежності серед населення на Волині традиційно є Володимир-Волинський, Ковельський райони, міста Луцьк і Нововолинськ.
🔻Проблемою останніх років також стало поширення синтетичних наркотиків, про розвиток наркоринку яких свідчать чисельні випадки госпіталізації осіб в стані сп’яніння після вживання так званих «спайсів», «солей». Ситуацію ускладнює безконтрольне поширення цих наркотиків через інтернет, їх доступна вартість, можливість їх неін’єкційного споживання.
✅ В День боротьби з наркозалежністю своєю історією з нами поділився Федір Яковлев. Він спробував наркотики у 13 років, а позбутися залежності йому вдалося лише у 30. Вже 14 років Федір вільний від наркотиків та допомагає іншим залежним.
26 червня – Міжнародний день боротьби з наркозалежністю та незаконним обігом наркотиків
❗❗❗26 червня – Міжнародний день боротьби з наркозалежністю та незаконним обігом наркотиків 🔻Згідно з даними Волинського медичного центру терапії залежностей (раніше – Волинський обласний наркологічний диспансер), всього в області налічується 1400 наркозалежних. Серед них, переважно, споживачі опіоїдів (75 %), решта 25% – канабіоїдів, стимуляторів та декількох наркотиків одночасно. 94% з усіх споживачів – чоловіки, 50% – молодь віком від 18 до 35 років. 25% від усіх зареєстрованих споживачів наркотиків – жителі м. Луцька. Однак статистика не відображає реальної картини, адже частина наркозалежних лікуються анонімно або ж не звертаються за лікуванням. 🔻«Лідерами» за поширеністю наркотичної залежності серед населення на Волині традиційно є Володимир-Волинський, Ковельський райони, міста Луцьк і Нововолинськ.🔻Проблемою останніх років також стало поширення синтетичних наркотиків, про розвиток наркоринку яких свідчать чисельні випадки госпіталізації осіб в стані сп’яніння після вживання так званих «спайсів», «солей». Ситуацію ускладнює безконтрольне поширення цих наркотиків через інтернет, їх доступна вартість, можливість їх неін’єкційного споживання. ✅ В День боротьби з наркозалежністю своєю історією з нами поділився Федір Яковлев. Він спробував наркотики у 13 років, а позбутися залежності йому вдалося лише у 30. Вже 14 років Федір вільний від наркотиків та допомагає іншим залежним. #ЦГЗ_Волинь #ДеньБоротьбиЗнаркотиками
Опубліковано Волинський обласний центр громадського здоров'я Пʼятниця, 26 червня 2020 р.