Кількість випадків зараження вірусом зросла до 830.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), джерелом спалаху нового вірусу, найімовірніше, стали тварини. Наразі випадки зараження людей пов’язють із гуртовим ринком морепродуктів у місті Ухань (провінція Хубей), який закрили 1 січня 2020-го року. Також випадки захворювання виявили в Японії, Південній Кореї, Таїланді.
Враховуючи ризики поширення коронавірусної інфекції та наявність прямого авіасполучення з Китаєм, на відповідних санітарно-карантинних пунктах міжнародних аеропортів України посилено контроль за пасажирами, які прибувають з Китаю.
Міністерство охорони здоров’я України рекомендує дотримуватися заходів профілактики під час відвідування країн, де було зареєстровано коронавірус, зокрема уникати тісного контакту з людьми, які мають симптоми гострої респіраторної інфекції, уникати контакту з тваринами. Більше рекомендацій – за посиланням
Нагадаємо, що у грудні 2019-го року в Ухані було зареєстровано спалах пневмонії. Пізніше з’ясувалося, що причиною захворювання став раніше невідомий штам коронавірусу. Спочатку вважали, що вірус не передається від людини до людини, однак пізніше цю тезу було спростовано та захворювання внесли до категорії інфекційних. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка та утруднене дихання.
В Ухані вжито екстрених заходів для боротьби з поширенням інфекції. З 23 січня 2020-го року призупинено авіаційне, залізничне та інше транспортне сполучення, не курсує громадський транспорт. Станом на 24 січня влада провінції Хубей закликала жителів загалом 13 міст не виїжджати за їх межі. В Ухані – зобов’язала усі відомства скасувати наради та збори, а також закликала населення Уханя утриматися від масових заходів, включно з сімейними, незважаючи на те, що 25 січня китайці відзначатимуть «Свято весни» – Новий рік за місячним календарем, найбільш шановане в Китаї свято.
ВООЗ за висновками аналізу ситуації зі спалахом пневмонії в Китаї рекомендує усім країнам світу проводити протиепідемічні заходи у повному обсязі та інформувати ВООЗ про всі випадки зараження. Детальна інформація про коронавірус – на сайті ВООЗ
На сьогодні вакцин проти нового вірусу не існує. Головний спосіб боротьби – медико-санітарні та карантинні заходи. Вірус 2019-nCoV не володіє високою контагіозністю, оскільки переважно передається від тварин до людини. Європейський центр з контролю та профілактики захворювань визначив середній рівень ризику спалаху нового коронавірусу в країнах Європи.